Piwne Imperium

Piwne Imperium

Dość długo zastanawialiśmy się nad tym, jak w możliwie najkrótszy sposób scharakteryzować efekt naszych wielomiesięcznych starań, czyli grę Piwne Imperium. Najogólniej rzecz ujmując, jest to przede wszystkim ekonomiczna gra planszowa z elementami gry karcianej. Gracze wcielają się w niej w role właścicieli małych browarów, a ich zadaniem jest uprawa jęczmienia i chmielu, dynamiczny rozwój browaru oraz sprzedaż warzonego piwa. Krótko mówiąc, celem każdego gracza jest zbudowanie własnego Piwnego Imperium.

W pudełku znajdziecie między innymi:

 1. plansza browaru x 3
 2. plansza akcji x 1
 3. karty receptur x 13
 4. karty sprzętu x 35
 5. karty wyzwań x 20
 6. karty zdarzeń x 30
 7. karty reklamy x 9
 8. żetony graczy – trzy komplety po 5 żetonów
 9. żetony surowców: jęczmień x 40, chmiel x 30
 10. żetony butelek x 40
 11. drewniane znaczniki surowców: słód jasny x 30, słód ciemny x 25, chmiel x 25
 12. drewniane znaczniki zasobów: energia x 60, opakowania x 25
 13. drewniane znaczniki umiejętności x 20
 14. kości do gry x 4 (po jednej kości popytu regionalnego dla każdego z graczy oraz jedna kość popytu globalnego)
 15. znacznik rund i kroków x 2

Mockup Piwne Imperium

Mockup Piwne Imperium

Gra Piwne Imperium to efekt starań dwóch piwowarów domowych, którzy swoją miłość do złocistego trunku postanowili odzwierciedlić w niezwykle rzadko spotykanej dotąd formie, dodatkowo stanowiącej ciekawe uzupełnienie degustacji piwa w gronie przyjaciół i znajomych. W naszym zamyśle sama gra nie jest jedynie elementem rozrywkowym, lecz kolejnym swoistym sposobem propagowania kultury picia piwa, a ponadto pozwala zrozumieć sposób jego tworzenia. Nie obyło się oczywiście bez kilku uproszczeń, nie sposób bowiem oddać w jednej grze wszystkich gatunków chmielu, słodu czy zasad warzenia każdego z wykorzystanych stylów piwnych, jeśli nie chce się utworzyć z instrukcji opasłej księgi, która byłaby w większości niezrozumiała dla osób pragnących miło spędzić czas przy ciekawej grze ekonomicznej.

Spędziliśmy nad grą kilka najbardziej chyba kreatywnych miesięcy w naszym życiu i mamy nadzieję, że poza ciekawymi zasadami, odwzorowaniem sposobu tworzenia piwa i rywalizacją w gronie znajomych, zainteresujecie się również oprawą graficzną Piwnego Imperium, a także elementami gry, które staraliśmy się jak najbardziej dopracować.

Zapraszamy Was zatem do wypróbowania gry i zbudowania swojego własnego Piwnego Imperium, oraz na profil naszej gry na Facebooku, lub na profil naszego wydawnictwa – Board&Dice.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *