Styczeń za nami, pierwsze plany zrealizowane

Styczeń za nami, pierwsze plany zrealizowane

Pamiętam jak niedawno publikowaliśmy wpis o planach na 2016, a tymczasem dzisiaj już ostatni dzień stycznia i 1/12 czasu jaki mieliśmy, jest już za nami.

Wczoraj zrobiliśmy również podsumowanie mijającego czasu, włącznie z klasyczną analizą finansową, raportami, omówieniem tematów „w trakcie realizacji” i listą „do zrobienia” na luty.

Spotkanie

Jak to wygląda? Dzięki małej reorganizacji, jaką postanowiliśmy podjąć i wewnętrznemu podziałowi kompetencji, okazuje się, że udało nam się dopiąć realizację wszystkich założeń, jakie na styczeń mieliśmy, a sprzedaż i dystrybucja wzrosła, względem tego samego miesiąca w 2015 roku. Co nas najbardziej cieszy?

  1. Uruchomiliśmy sklep internetowy w kompletnie nowej odsłonie, włącznie z zaproszeniem do współpracy wydawnictw z Polish Publishing League.
  2. Podpisaliśmy licencję na grę Exoplanets dla rynku US i Kanady – ale o tym już niebawem szerzej – musimy z naszym partnerem ustalić sposób w jaki będziemy chcieli tą informację przekazać graczom. Jest ona dla nas bardzo ważna, a i wiąże się z kolejnymi działaniami, jakie nastąpią pod koniec pierwszego kwartału (pierwotnie opublikowane plany ulegają więc rozszerzeniu, ale o tym naprawdę na razie nie możemy mówić).
  3. Trwają intensywne prace nad Piwnym Imperium 2.0, Dodatkiem do Dice Brewing autorstwa Bartka Hysyka, kampanią Kickstarterową dla DICE Brewing z DICE+, testy dodatków do The Curse of The Black Dice.
  4. Trwają również bardzo intensywne prace nad Multiuniversum – logo, okładka, dopieszczanie smaczków mechaniki, testy, testy i jeszcze raz testy.
  5. Popychamy też do przodu projekt „Tajniak„, czyli grę, o której na razie wiedzą 3 osoby, czyli ścisły skład B&D.

Jednym stwierdzeniem: dzieje się dużo i na pewno na bieżąco będziemy się z Wami dzielić postępami na łamach tego bloga.

W dzisiejszym wpisie chcielibyśmy również odpowiedzieć na pytanie, jakie dostaliśmy od kilku graczy: „O co chodzi z rokiem Piwnym Board&Dice? Czy to znaczy, że zawieszamy projekty np. Exoplanets, czy Black Dice?”.

Beer Year in Board&Dice

Otóż nie, te projekty zajmują cały czas bardzo ważne miejsce w naszych wydawniczych planach, natomiast główna oś naszych działań i promocji to po kolei: DICE Brewing, Dodatek do Dice Brewing, Piwne Imperium. Z gier o tematyce piwnej się wywodzimy i chcemy by był to też nasz znak rozpoznawczy… Natomiast nie oznacza to, że zapominamy o naszym dotychczasowym dorobku, czy innych planach: Multiuniversum z premierą w czerwcu na UK Games Expo, The Curse of The Black Dice – dodatek z mnóstwem „dobrego” :) „Tajniak” (o którym wspominaliśmy wyżej, a który z tematem piwnym nie ma kompletnie nic wspólnego), czy wreszcie jeszcze jeden tytuł nad którym mocno się zastanawiamy jako swego rodzaju eksperyment…

Jeśli chcecie z nami pogadać twarzą w twarz, zagrać w nowe prototypy lub w znane już tytuły, zapraszamy na zjAvę, która za niecały tydzień. Będziemy tam w składzie Filip i Irek – już szykujemy dla uczestników tego konwentu parę niespodzianek :)

zjAva


Comments are closed.